Norgren 11-008-110 Precision Regulator Malaysia
NORGREN MALAYSIA IMI NORGREN MALAYSIA NORGREN PECISION REGULATOR MALAYSIA 11-008-110 MALAYSIA 11-008-110 PRICE
Technical Details
| Medium | Compressed air |
|---|---|
| Operating Temperature | 0 ... 70 °C, 32 ... 160 °F |
| Port Size | 1/4'' PTF |
| Gauge Port | 1/4'' PTF |
| Maximum Inlet Pressure | 13.8 bar |
| Outlet Pressure Adjustment | 0.2 ... 10 bar, 3 ... 150 psi |
| Relieving / Non Relieving | Relieving |
| Flow | 12 scfm |
| Materials - Body | Zinc |
| Materials - Bonnet | Zinc |
| Materials - Elastomers | Polyurethane |
| Range | 11-018 |
| Brand | IMI Norgren |


