Balluff BES013N Inductive Sensor Malaysia
BALLUFF SENSOR MALAYSIA BALLUFF MALAYSIA BES013N MALAYSIA BES013N PRICE BALLUFF BES M08EC-PSC15B-S49G
|
|
|
| BES M08EC-PSC15B-S49G | |
|
|
|
| Dimension | Ø 8 x 30 mm |
|---|---|
| Style Housing | M8x1 |
| Installation | for flush mounting |
| Range | 1.5 mm |
| Switching output | PNP normally open (NO) |
| Switching frequency | 3000 Hz |
| Housing material | Stainless steel |
| Material sensing surface | PBT |
| Connection | Connector, M8x1-Male, 3-pin |
| Operating voltage Ub | 10...30 VDC |
| Ambient temperature | -40...85 °C |
| IP rating | IP68 |
| Approval/Conformity |
CE cULus WEEE |


