- SIEMENS
- MITSUBISHI
- ABB
- ALLEN-BRADLEY
- AMPROBE
- AUTONICS
- AZBIL
- BALLUFF
- BAUMER
- BECKHOFF
- BURKERT
- CKD
- DATALOGIC
- DELTA
- DKM
- EATON
- EATON BUSSMANN
- EUCHNER
- FESTO
- FLUKE
- FOTEK
- FUJI
- HENGSTLER
- HONEYWELL
- IDEC
- IFM
- KEYENCE
- KINCO
- KOGANEI
- KOYO
- LEADSHINE
- LENZE
- LEUZE
- LS
- MEANWELL
- MOUJEN
- NIDEC
- NORGREN
- OMRON
- ORIENTAL MOTOR
- PANASONIC
- PARKER
- PEPPERL+FUCHS
- PILZ
- PIZZATO
- REXROTH
- RIKO
- SANYO DENKI
- SCHMERSAL
- SCHNEIDER
- SCHREIBER MESSTECHNIK
- SMC
- TECO
- TOSHIBA
- YASKAWA
- Others
SJT SUCCESS INDUSTRIAL AUTOMATION SDN BHD 956994-D
SJT SUCCESS INDUSTRIAL SUPPLIES 002854041-U
62, Jalan Resak 1/KS7, Bandar Botanik, 41200 Klang, Selangor, Malaysia.
+603-3884 0441
sales@sjtsuccess.com.my
Omron R87F-A4A93HP AC Axial Fans Malaysia
| Previous | 2 / 15 | Next |
AC Axial Fans, Plastic blades type, 92 x 92 mm, Frame thickness 25 mm, High speed, Terminal type, 200 VAC
| Motor type | Single-phase shading coil induction motor (2-pole, open type) |
|---|---|
| Rotation speed | High speed |
| Size | 92 x 92 x t25 mm |
| Rated voltage | 200 VAC |
| Max. flow rate (Nominal value) |
50 Hz: 0.9 m3/min 60 Hz: 1.0 m3/min |
| Bearings | Ball bearing |
| Motor type | Single-phase shading coil induction motor (2-pole, open type) |
|---|---|
| Rotation speed | High speed |
| Size | 92 x 92 x t25 mm |
| Rated voltage | 200 VAC |
| Permitted voltage fluctuation range | 85% to 110% of rated voltage |
| Rated current (Nominal value) |
50 Hz: 0.070 A 60 Hz: 0.060 A |
| Rated input (Nominal value) |
50 Hz: 13 W 60 Hz: 11 W |
| Rated rotational speed (Nominal value) |
50 Hz: 2550 r/min 60 Hz: 3050 r/min |
| Max. flow rate (Nominal value) |
50 Hz: 0.9 m3/min 60 Hz: 1.0 m3/min |
| Max. static pressure (Nominal value) |
50 Hz: 49.0 Pa 60 Hz: 68.6 Pa |
| Noise (Nominal value) |
50 Hz: 33 dB 60 Hz: 36 dB |
| Protection | Impedance protection |
| Ambient temperature |
Operating: -30 to 70 ¡æ (with no icing) Storage: -40 to 85 ¡æ (with no icing) |
| Ambient humidity | Operating: 25 to 85 % |
| Insulation class |
IEC class B (130 ¡æ) UL class A (105 ¡æ) CSA class A (105 ¡æ) |
| Insulation registance | Between all power supply connections and uncharged metal parts: 100 MΩ min. (at 500 VDC) |
| Material |
Frame: Aluminum diecast Blades: Glass polycarbonate |
| Bearings | Ball bearing |
| Weight | Approx. 300 g |


